Bij Interfilter werken we dagelijks aan het verduurzamen van gebouwen en installaties. Samen met installateur 4Some, waarmee we sinds 2022 samenwerken, hebben we een pilot uitgevoerd bij World Trade Center Rotterdam met het Lean Filter met Circulair Frame.
Duurzaamheid binnen WTC Rotterdam
WTC Rotterdam werkt al langere tijd aan de verduurzaming van haar technische installaties. De overstap naar het LFC filter sluit daar direct op aan. Doordat het circulaire frame in de luchtbehandelingskast blijft zitten en alleen de filterzakken worden vervangen, ontstaat er bij iedere wissel aanzienlijk minder afval en verpakkingsmateriaal. Dat draagt concreet bij aan de duurzaamheidsdoelstellingen van het gebouw.
Samenwerking met 4Some
De samenwerking tussen Interfilter en 4Some was vanaf het begin nauw en persoonlijk. Jaco Meijer, Area Sales Manager Interfilter gaf Eduard Bus, Objectmanager bij 4Some en zijn collega's een uitgebreide presentatie over het LFC filter, waarna er samen een toolbox werd georganiseerd om de monteurs voor te bereiden op de nieuwe werkwijze. Zo kon iedereen van tevoren meedenken en -praten. 
"Jaco heeft een presentatie gegeven aan de monteurs. Ik vind het belangrijk om de monteurs te betrekken, want zij zijn er dagelijks mee bezig.” aldus Eduard Bus.
Daarnaast heeft Interfilter elke luchtbehandelingskast vooraf technisch gecontroleerd en waar nodig betere filters geadviseerd. Eduard omschrijft die betrokkenheid als waardevol: "De investering vanuit Interfilter is gewoon geweldig geweest."
De praktijk
Bij de tweede filterwissel, waarbij de monteurs voor het eerst uitsluitend de losse filterzakken vervingen, zonder frames, werd pas echt duidelijk wat deze werkwijze oplevert. "Het eerste jaar kregen we de filters compleet als frame, dus het uitlopen was eigenlijk hetzelfde als jaren ervoor. Maar dit jaar hebben we écht kunnen ervaren wat het voordeel is." aldus Eduard Bus.
Concreet scheelt het niet alleen in gewicht en verpakkingsmateriaal, maar ook in logistiek. Want in een druk stedelijk gebied als Rotterdam is zelfs het plaatsen van een container een uitdaging. "Je mag daar niet zomaar een vrachtwagen neerzetten midden in de stad", aldus Eduard Bus. De tijdswinst en de vermindering van afval zijn fijne bijkomende voordelen van de overstap naar LFC.
Resultaten in de praktijk
Na de filterwissel is een luchtkwaliteitsmeting uitgevoerd, die de goede werking van de nieuwe filters bevestigde. De praktische voordelen waren direct merkbaar: 75% minder opslag en verpakkingen, 87% minder gewicht en een totale tijdsbesparing van 39%. Voor monteurs betekent dat minder sjouwwerk in een complex gebouw.
Met dank aan
Dit mooie project en de succesvolle pilot hebben wij te danken aan Eduard Bus namens 4Some. Deze fijne samenwerking, opgebouwd door open communicatie en wederzijds vertrouwen, toont aan dat er mooie resultaten geboekt kunnen worden, zoals deze duurzame stap in de filterwissel bij World Trade Center Rotterdam. We zijn trots op deze jarenlange samenwerking, die blijft groeien door gezamenlijke inzet voor een duurzamere toekomst.
📄 Lees de folder voor het volledige klantverhaal
Wilt u meer weten over het LFC filter? Neem contact op met Interfilter voor een vrijblijvend adviesgesprek.
Project in Beeld 4Some LFC - Interfilter Group.pdf
NL
EN
PL